fot. PAP/Rafał Guz

Sąd wydał zgodę na trzymiesięczny areszt wobec Tomasza Szmydta

Jest zgoda sądu na trzymiesięczny areszt wobec Tomasza Szmydta. Były sędzia Sądu Administracyjnego w Warszawie na początku maja zbiegł na Białoruś. Jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz obcego kraju.

Prokuratura Krajowa wystosowała 13 maja do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o zastosowanie wobec Tomasza Szmydta aresztu tymczasowego. W środę sąd zgodził się na zastosowanie tego środka zapobiegawczego.

Postępowanie w sprawie toczy się na podstawie art. 130 Kodeksu karnego. Mówi on o udziale w działalności obcego wywiadu i udzielaniu temu wywiadowi informacji mogących wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej, czyli o szpiegostwie.

Sąd Dyscyplinarny przy Naczelnym Sądzie Administracyjnym uchylił sędziemu immunitet. Sam sędzia zrzekł się urzędu. 6 maja Tomasz Szmydt pojawił się na konferencji prasowej w Mińsku. Media białoruskie poinformowały, że poprosił o azyl polityczny. Były już sędzia WSA, Tomasz Szmydt, podczas pracy w Sądzie Administracyjnym w Warszawie orzekał w 37 sprawach dotyczących informacji niejawnych i poświadczeń bezpieczeństwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl