S. Nowak przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchuje dziś byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Po południu stanie przed nią również prokurator Wojciech Łuniewski.

W przesłuchaniu Nowaka poruszona ma być kwestia nadzoru nad działaniami Urzędu Lotnictwa Cywilnego m.in. w kontekście sprawy linii OLT Express.

Liczymy, że były minister pojawi się, nie będzie miał „amnezji” i złoży szerokie wyjaśnienia – mówił przed rozpoczęciem dzisiejszego posiedzenia komisji poseł Marek Suski, jej członek.

Będziemy się pytali, jakim był ministrem i jak sprawował nadzór nad podległymi sobie jednostkami. Drugą kwestią są związki polityków z Gdańska z panem P. i osobami, które za tą aferą stały, włącznie z władzami miasta. Kolejną kwestią jest zatrudnienie Michała Tuska. Zobaczymy również, jakie będą odpowiedzi dotyczące pewnego rodzaju „parasola ochronnego”, którym firma Amber Gold oraz firmy lotniskowe były objęte – zapowiedział poseł Suski.

Po południu zaplanowano przesłuchanie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie Wojciecha Łuniewskiego. Według szefowej komisji śledczej Małgorzaty Wassermann, po upadłości OLT Express miał on poprowadzić postępowanie ws. nieprawidłowości w ULC, z zawiadomienia ministra Nowaka.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl