fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

S. Karczewski: Rekomendujemy Marka Pęka na wicemarszałka Senatu

PiS rekomenduje Marka Pęka na wicemarszałka Senatu – poinformował Stanisław Karczewski. Dodał, że jego decyzja o rezygnacji z tej funkcji jest podyktowana przedstawieniem przez marszałka Tomasza Grodzkiego opinii, w której zakazuje się łączenia tej funkcji i możliwości wykonywania zawodu lekarza.

Stanisław Karczewski przypomniał podczas konferencji swoją poranną deklarację o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu.

„Moja decyzja jest podyktowana tym, że pan marszałek Grodzki przedstawił opinię, w której zakazuje się łączenia funkcji wicemarszałka i możliwości wykonywania zawodu lekarza” – mówił senator PiS.

„Nie chcąc wchodzić w konflikt na jeszcze wyższym poziomie emocji z panem marszałkiem Grodzkim postanowiłem zrezygnować z funkcji wicemarszałka” – powiedział Karczewski.

Zapewnił, że w dalszym ciągu będzie aktywnym politykiem.

„Zgodnie z ustaleniami mamy niestety tylko jedno miejsce w Prezydium (Senatu), w to miejsce będziemy rekomendować byłego wicemarszałka z poprzedniej kadencji pana senatora Marka Pęka” – poinformował Karczewski.

Pęk zapowiedział, że klub PiS zwróci się do marszałka Senatu, aby jeszcze na obecnym posiedzeniu Izby odbyło się głosowanie nad jego kandydaturą na stanowisko wicemarszałka.

PAP/TV Trwam News

drukuj