fot. PAP/Aleksander Koźmiński

S. Karczewski: Polska się rozwija, pięknieje; to widać jak na dłoni

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił, że Polska się rozwija, Polska pięknieje, to widać jak na dłoni w takich miejscach jak Jaworzyna Śląska. Stanisław Karczewski uczestniczył w tym mieście w uroczystym otwarciu tunelu dla pieszych wybudowanym przez PKP PLK.

Polska się rozwija, Polska pięknieje. To widać jak na dłoni w takim miejscu jak Jaworzyna Śląska. Panie burmistrzu bardzo serdecznie gratuluję. Życzę dalszego rozwoju Jaworzyny Śląskiej, a mieszkańcom wszystkiego dobrego” – powiedział marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski uczestniczył w tym mieście w uroczystym otwarciu podziemnego przejścia dla pieszych; to tunel o długości 150 metrów, który połączył dwie strony miasta. Dotychczas piesi musieli nadrabiać drogi i przechodzić pod wiaduktem, gdzie jeździły też samochody. Podziemne przejście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wybudowały PKP PLK za kwotę 24 mln zł. W sumie z modernizacją peronów inwestycja kosztowała 40 mln zł.

Burmistrz Jaworzyny Grzegorz Grzegorzewicz mówił wcześniej, że tunel ma dla mieszkańców strategiczne znaczenie, ponieważ wreszcie można bezpiecznie przejść na drugą stronę miasta w krótkim czasie.

Gdy przed rokiem tutaj zapowiadaliśmy, że za rok będziemy mogli już przejść na drugą stronę miasta tunelem, to niewiele osób nam wierzyło, że to się uda. Teraz możemy już spokojnie i bezpiecznie korzystać z tunelu” – powiedział burmistrz.

Stanisław Karczewski podziękował burmistrzowi za zaproszenie i podkreślił, że przyjął je z wielką ciekawością, ponieważ chciał zobaczyć ten „tunel, o którym dużo słyszał”.

Przede wszystkim gratuluję. Niezwykle się cieszę, bo stoję w takim miejscu, że przez sobą mam nowy (wyremontowany i przebudowany) budynek urzędu miasta. Za sobą mam nowy tunel. Więc Jaworzyna tak jak jest tutaj napisane, to >>gmina pełną parą<< i widzę, że Jaworzyna Śląska pełną parą się rozwija. Gratuluje bardzo serdecznie panu burmistrzowi i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego wydarzenia, do tych inwestycji, do ich zakończenia i bardzo dziękuję” – powiedział Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu podkreślił, że tunel to bardzo dobra inwestycja, bo „to inwestycja, która łączy, zwiększa dostępność i zwiększa bezpieczeństwo”.

PAP/RIRM

drukuj