fot. PAP/Tomasz Gzell

S. Karczewski: Nigdy nie pozwolimy na to, żeby Ukraina weszła do Unii Europejskiej ze sztandarem z Banderą

Nigdy nie pozwolimy na to, żeby Ukraina weszła do Unii Europejskiej ze sztandarem z Banderą – podkreślił w Programie Pierwszym Polskiego Radia marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Rzeź wołyńska to wydarzenie, które dzieli Polskę i Ukrainę. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa to okazja do rozmów o odnalezieniu i pochówku zabitych Polaków, poległych na Wołyniu.

– Należy prowadzić dialog, tak abyśmy budowali nasze relacje sąsiedzkie na prawdzie, na prawdzie historycznej. To jest nasza podstawa – mówił Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

Podstawa do tego, by dbać o interesy nie tylko polskie, ale i całej Europy.

– Jesteśmy ambasadorami Ukrainy w jej dążeniach do członkostwa w Unii Europejskiej i strukturach NATO, ale nigdy nie pozwolimy na to, żeby Ukraina weszła do UE ze sztandarem z Banderą – wskazywał.

W tej kwestii polskie władze pozostają stanowcze. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział powrót do rozmów po 21 lipca. Tego dnia na Ukrainie odbędą się wybory parlamentarne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl