fot. PAP/Jakub Kamiński

W poszukiwaniach 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego uczestniczą straż pożarna i WOT

W poszukiwania 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego w czwartek po południu włączyła się grupa wodno-nurkowa straży pożarnej, która przeszukuje akweny wodne w powiecie pruszkowskim. W akcję zaangażowały się również Wojska Obrony Terytorialnej.

Zgłoszenie o utracie kontaktu z 5-letnim chłopcem i jego ojcem policja dostała około północy od zaniepokojonej osoby z rodziny. Poszukiwania dziecka rozpoczęły się w nocy; 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z miejsca zamieszkania około godz. 17.00 w środę. Mężczyzna miał prawa rodzicielskie; sprawa nie ma charakteru uprowadzenia. Według informacji policji, przed godz. 21.00 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

Informację o śmierci mężczyzny KPP w Grodzisku Mazowieckim otrzymała o godz. 20.52. Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg na torach kolejowych. Jak podała warszawska policja, w miejscu tragicznego zdarzenia nie było dziecka.

Jak poinformował PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW PSP w Warszawie, do powiatu pruszkowskiego około godz. 15.00 została zadysponowana grupa wodno-nurkowa, która poszukuje chłopca m.in. w okolicznych akwenach. Jak dodał, w jej skład wchodzi około 15 osób i trzy samochody. Poszukiwania na zmianę prowadzi 4-5 płetwonurków.

W akcji od rana biorą też udział psy ratownicze.

Kierzkowski podkreślił, że istotne jest przeszukanie każdego miejsca, jednak ze względu na słabą widoczność poszukiwania prawdopodobnie zostaną zawieszone na noc.

„Wznawiamy je zawsze skoro świt” – powiedział.

W poszukiwania włączyły się również Wojska Obrony Terytorialnej, o czym formacja poinformowała na Twitterze. Jak powiedział PAP rzecznik terytorialsów ppłk Marek Pietrzak, 40 żołnierzy 65. batalionu lekkiej piechoty z Pomiechówka w trybie alarmowym dostało sygnał o powołaniu.

Policjanci w Grodzisku Mazowieckim znaleźli samochód, którym jeździł ojciec z dzieckiem. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”. Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Funkcjonariusze apelują o kontakt wszystkich, którzy widzieli samochód. Dla policji istotna jest informacja, którędy jechał.

„Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu” – wyjaśnił PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Zdjęcie Dawida jest dostępne na stronie warszawskiej policji pod dokładnym adresem: http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/50607,Poszukujemy-5-letniego-Dawida-Zukowskiego.html 

Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, można przekazywać Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

PAP/RIRM

drukuj