S. Karczewski: Nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej ws. afery podsłuchowej

Nie ma potrzeby powołania komisji śledczej ws. afery podsłuchowej; jest potrzeba, by sprawa taśm została wyjaśniona przez organy śledcze – mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W interesie demokracji jest, by politycy polscy nie byli ofiarami szantażu – dodał.

Stanisław Karczewski pytany, czy taśmy z Mateuszem Morawieckim są problemem dla Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla: „To nie są taśmy Morawieckiego, ale taśmy PO”.

„Wszyscy politycy, jacy zostali nagrani, są z PO. A przynajmniej przytłaczająca ich większość. Mateusz Morawiecki nie był wtedy politykiem, nie był premierem, nie był członkiem PiS. Mateusz Morawiecki jest strzałem w dziesiątkę PiS, jak mówi prezes Jarosław Kaczyński. To niezwykle kompetentny, pracowity człowiek” – zaznaczył marszałek.

Na uwagę, że na taśmach również okazał się barwną postacią, Stanisław Karczewski zaznaczył, że premier „użył kilku męskich słów w prywatnej rozmowie”.

„I co z tego wynika? Dzisiaj jest premierem kraju. Sprawnie i kompetentnie kieruje pracami rządu” – dodał.

Dopytywany, że premier mówił też o załatwianiu 100 tys. zł dla Aleksandra Grada, pracy dla syna Ryszarda Czarneckiego, był blisko z politykami PO, w tym z Tomaszem Arabskim i Janem Krzysztofem Bieleckim, marszałek zaznaczył, że „mówić mógł różne rzeczy”.

„Ale Mateusz Morawiecki nie zrobił niczego złego. Nie ma w jego wypowiedziach obrażania ludzi i Polski – w przeciwieństwie do taśm z politykami PO. Mateusz Morawiecki nikomu pracy nie załatwiał. Politycy PO i Nowoczesnej uczepili się tych taśm, bo sami mają dużo na sumieniu. Nie mają pomysłów, to przyczepiają się do premiera. Ciekawe, że informacje o tych nagraniach wypłynęły właśnie w trakcie kampanii. PO nie ma pomysłów na rozwiązywanie problemów Polski. Jedynym, jak dotąd, hasłem jest odsunięcie PiS od władzy” – podkreślił Stanisław Karczewski.

Na pytanie, czy powinna powstać komisja śledcza ds. afery podsłuchowej, czego chce Kukiz’15, marszałek Senatu ocenił, że „nie ma potrzeby powołania nowej komisji równolegle z komisją VAT-owską”.

„Paweł Kukiz poszukuje tematów, które będą dla niego paliwem wyborczym. Jest natomiast potrzeba, by sprawa taśm została wyjaśniona przez organy śledcze. W interesie demokracji jest to, by politycy polscy nie byli ofiarami szantażu” – dodał.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl