S. Karczewski: Kampania „Sprawiedliwe sądy” nie jest aferą – to dodatek od opozycji

Prowadzona przez Polską Fundację Narodową kampania informacyjna ,,Sprawiedliwe sądy” nie jest żadną aferą; to dodatek padający z ust opozycji – ocenił Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Polityk na dzisiejszej konferencji zaapelował też o nieokreślanie jej mianem ,,aferalnej”, bo jak wskazał jest ona klarowna i przejrzysta. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski dodał też, że kampania nie jest ,,absolutnie” promocją Prawa i Sprawiedliwości.

Żaden polityk z Prawa i Sprawiedliwości nie śpiewa tam piosenek, jak kiedyś śpiewał Donald Tusk, żaden polityk z PiS w ogóle tam nie występuje. Jest to akcja, która ma na celu uświadomienie nam wszystkim, Polakom – w Polsce i zagranicą – że reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna, konieczna. Ta akcja skierowana przeciwko tej kampanii przysparza jej tylko popularności i skuteczności – bo coraz więcej osób wie o tym i zdaje sobie sprawę – albo utwierdza się w przekonaniu, że reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest potrzebna i oczekiwana społecznie – akcentował Stanisław Karczewski.

Kampania dotycząca sądów w zamyśle ma wyjaśnić polskiej i światowej opinii publicznej cel reformy sądownictwa w Polsce. Od początku budzi jednak kontrowersje wśród ugrupowań opozycyjnych.

Platforma Obywatelska zawnioskowała o zbadanie jej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Nowoczesna z kolei m.in. złożyła pismo o jej kontrolę do Państwowej Komisji Wyborczej. Na początku tygodnia Komisja poinformowała jednak, że obecnie nie ma narzędzi do tego, by zbadać działalność tzw. kampanii billboardowej.

PO zamierza również powiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa ws. kampanii ,,Sprawiedliwe sady” przez prezesa PiS. Zdaniem posłów tej partii  działał tu ,,układ”, na czele którego stał Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl