fot. wikipedia

St. Karczewski: przywrócenie starych zasad pracy dziennikarzy to definitywne rozwiązanie

Przywrócenie „starych” zasad pracy dziennikarzy w parlamencie i przygotowane Centrum Medialne to definitywne rozwiązanie – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, sposób wchodzenia dziennikarzy do Sejmu pozostaje niezmieniony.

Karczewski był pytany, czy przywrócenie starych zasad pracy dziennikarzy w Sejmie i przygotowanie nowego Centrum Medialnego w budynku F jest definitywnym zakończeniem sprawy funkcjonowania dziennikarzy w parlamencie.

„To jest definitywne rozwiązanie. Powrót dziennikarzy do parlamentu, powrót dziennikarzy do Sejmu i Senatu i sposób wchodzenia dziennikarzy pozostaje niezmieniony” – podkreślił Karczewski.

Wyraził też nadzieję, że nowe Centrum Medialne spodoba się dziennikarzom i politykom.

„Trudno jest organizować wszystkie konferencje w Centrum (Medialnym), dobrym miejscem jest również ściana mojego gabinetu, na jej tle jest też wiele konferencji prasowych i to jest dobre miejsce do szybkiej komunikacji. Natomiast mam nadzieję, że to Centrum również będzie cieszyło się w przyszłości powodzeniem i, że tam będzie można przeprowadzać spokoje, merytoryczne konferencje” – powiedział marszałek Senatu.

PAP/RIRM

drukuj