fot. Monika Bilska

S. Karczewski: Jarosław Kaczyński jest najlepszym i najskuteczniejszym politykiem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najlepszym i najskuteczniejszym politykiem – powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem, czego dowodem – jego zdaniem – jest zrównoważony budżet na 2020 r.

Premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek w programie „Fakty po faktach” w TVN24, czy lepszym szefem rządu byłby prezes PiS Jarosław Kaczyński, czy on, powiedział, że Kaczyński byłby lepszym premierem. Dodał, że w PiS jeszcze nie zapadła decyzja, kto będzie premierem po ewentualnej wygranej w wyborach.

Stanisław Karczewski pytany w środę przez dziennikarzy w Senacie, czy w takim razie Morawiecki jest gorszym premierem powiedział, że nie prowadzi rankingów.

„Jeśli ja mam oceniać, to mogę państwu powiedzieć, że na pewno – jeśliby taki ranking zostałby wykonany – to Jarosław Kaczyński jest najlepszym, najskuteczniejszym politykiem. Natomiast nie robimy rankingu, ja nie będę się na ten temat wypowiadał” – podkreślił marszałek Senatu.

Dopytywany, dlaczego w takim razie Mateusz Morawiecki jest szefem rządu, Stanisław Karczewski odparł, że dlatego, iż „jest bardzo dobrym premierem”.

„Pan premier Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem. Najlepszym dowodem na to, jest to, że budżet Polski na rok 2020 będzie pierwszym budżetem od 30 lat, zrównoważonym. Będziemy mieli tyle samo wydatków, ile przychodów” – zaznaczył marszałek Senatu.

W jego ocenie politycy PO: Jacek Rostowski, Donald Tusk, czy Ewa Kopacz „nie śnili nawet o tym, że można coś takiego zrobić”.

„To my pokazaliśmy, udowodniliśmy, że jesteśmy dobrym gospodarzem Polski, że jesteśmy dobrym gospodarzem budżetu. I ten rząd – kierowany przez premiera Mateusza Morawieckiego – robi coś, co jest przez bardzo wielu analityków i komentatorów określane jako cud gospodarczy i tak jest. To są fakty” – mówił Stanisław Karczewski.

 

PAP/RIRM

drukuj