Rzeszów: Wielka pikieta o Polskę wolną od demoralizacji

Ulicami Rzeszowa przeszła wczoraj wielka pikieta o Polskę wolną od demoralizacji. Manifestację poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Krzyża. Organizatorem inicjatywy był Komitet Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi.

Mieszkańcy Rzeszowa wyszli na ulicę miasta chcąc wyrazić swój głośny sprzeciw wobec wielu kwestii deprawujących w sposób szczególny młode pokolenie Polaków.

– Chcemy zwrócić uwagę na to, że w Polsce niestety jest za słabe przeciwdziałanie demoralizacji, że właściwie w pewnym sensie nawet go nie ma, że odpowiedzialne instytucje, szkoły, nawet rodziny, ale i media przede wszystkim te głównego nurtu, które niestety raczej służą demoralizacji w wielu wypadkach, aniżeli przeciwdziałają temu – wyjaśnia organizator pikiety Waldemar Sikora, przewodniczący Komitetu Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi.

Uczestnicy pikiety nie zgadzają się m.in. na wprowadzanie do szkół deprawującej dzieci i młodzież tzw. nowej edukacji seksualnej oraz na dopuszczanie do sprzedaży bez recepty pigułki „dzień po”. Autorem tego wszystkiego jest rządząca koalicja PO-PSL.

– Trzeba się sprzeciwić temu, co się dzieje w rządzie. I w ogóle temu, co dzieje się w Polsce, wśród młodzieży, bo cały czas demoralizują nam nasze dzieci, a my tego nie chcemy, dlatego modlimy się o to, o tą przemianę. Zło trzeba nazywać złem, a dobro dobrem – mówiła Elżbieta, uczestniczka pikiety.

Uczestnicy pikiety poruszyli także problemy związane z walką z dopalaczami i innymi środkami uzależniającymi. Manifestację poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Św. Krzyża.

Homilię do zebranych wygłosił ks. Władysław Jagustyn, proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Rzeszowie.

– Ja nie potępiam, nie czynię wymówek, nie oskarżam, ja tylko pytam:, jakiej chcecie Polski? Trzeba nieustannie w rachunku sumienia stawiać sobie to pytanie. I zadawać to pytanie także w ten sposób, gdy przychodzi czas wyborów, czas przepychanek, czas tworzenia rzekomych programów odnowy Polski.

Komitet Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi skierował do Prezydenta Bronisława Komorowskiego także list otwarty w sprawie kontrowersyjnej ustawy o in vitro.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl