fot. pixabay.com

Podkarpackie: wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, RCB wysyła alerty

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w środę wysłało do mieszkańców Podkarpacia wiadomości SMS z informacją o wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. RCB apeluje w nich, żeby nie dotykać szczepionek, które będą zrzucane z samolotów.

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie potrwa osiem dni: od 18 do 26 kwietnia. Zostanie ona przeprowadzona na terenie całego województwa podkarpackiego. Szczepionki będą zrzucane z samolotów z pominięciem terenów zurbanizowanych i akwenów. Będą też wykładane wokół osiedli.

O akcji informuje również Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Mirosław Welz tłumaczył, że płynna szczepionka zamknięta jest w aluminiowo-plastikowym pojemniku.

„Kapsułek nie wolno dotykać, bo nie będą już przyjmowane przez lisy” – wyjaśnił weterynarz.

Natomiast w przypadku kontaktu z kapsułką należy skonsultować się z lekarzem. W trakcie akcji i przez 14 dni po jej zakończeniu, należy trzymać w zamknięciu mięsożerne zwierzęta domowe. Zalecane jest też, by w czasie akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie zrezygnować z polowań.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl