fot. twitter.com

„Rzeczpospolita”: rządzący nie tracą na sprawie lotów byłego marszałka Sejmu

Gdyby wybory odbyły się dziś, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na większość dającą samodzielne rządy – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Badanie przeprowadziła pracownia IBRiS.

Z sondażu wynika, że partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia. To przekłada się na 243 mandaty i oznacza samodzielną większość w Sejmie.

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27 proc. Oddanie głosu na blok lewicowy zadeklarowało 11,6 proc. respondentów. Do Sejmu weszłaby jeszcze Koalicja Polska, czyli PSL i Kukiz’15 z poparciem na poziomie 6,5 proc. W takim układzie Koalicja Obywatelska ma 152 mandaty, Lewica 45, a Koalicja Polska 20.

Dziennik zaznacza, że ostatnie zawirowania wokół byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nie doprowadziły do osłabienia pozycji PiS. Wynik najnowszego badania jest zbliżony do poprzedniego sondażu.

Badanie przeprowadzono w dniach 9-10 sierpnia na próbie 1100 osób.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl