fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Rząd zablokuje podwyżki OC?

Po tegorocznej podwyżce ubezpieczeń OC nie jednemu kierowcy zakręciło się w głowie. Według medialnych informacji rząd Prawa i Sprawiedliwości chce interweniować w tej sprawie. Od nowego roku największy polski ubezpieczyciel PZU miałby zatrzymać wzrost stawek za obowiązkowe dla polisy kierowców.

Problem gwałtownie rosnących cen obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych dotyka osobiście ponad połowy Polaków, a pośrednio – większość obywateli. W tym roku stawki ubezpieczeń OC wzrosły nawet o 50 procent. Jeszcze w styczniu tego roku za obowiązkowe ubezpieczenie kierowcy płacili średnio 644 złote. We wrześniu kwota ta urosła do 957 złotych. To wywołało  oburzenie wśród  kierowców.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chcąc powstrzymać niezadowolenie kierowców szuka wyjścia z sytuacji. Od nowego roku największy polski ubezpieczyciel PZU  ma zatrzymać wzrost stawek za obowiązkowe dla kierowców polisy. Rządzący potrzebują więcej czasu na opracowanie odgórnych zasad naliczania obowiązkowych opłat dla kierowców.

Jeśli PZU zatrzyma podwyżki stawek OC, to zrobią to również inni ubezpieczyciele. Oficjalnie jednak, zarówno rząd, jak i PZU wszystkiemu zaprzeczają.


TV Trwam News/RIRM

drukuj