fot. flickr.com

Rząd wspiera zaprzyjaźnione środowiska

Ministerstwo środowiska wyda 3,5 mln zł na kampanię dotyczącą wpływu czystego powietrza na zdrowie człowieka i środowisko. O sprawie napisał portal niezależna.pl.

Do przetargu resortu zgłosiło się 14 podmiotów, wygrało konsorcjum dwóch agencji. W zarządzie jednej z nich jest Rafał Szymczak, były współpracownik Bogdana Klicha, a także znajomy Michała Boniego.

Rząd PO-PSL ciągle transferuje pieniądze do zaprzyjaźnionych kręgów, mówi poseł Anna Paluch z sejmowej Komisji Ochrony Środowiska.

– Kampania informacyjna o czystym powietrzu jest typowym przykładem. Przy środkach europejskich znajduje się strumień pieniędzy na popularyzację. Przy tych wszystkich procedurach, które dotyczą postępowania ze zużytymi częściami środowiskowymi pozostaje ubolewać nad tym, że rząd patrzy tylko w jednym kierunku – w kierunku krewnych i znajomych królika, czyli z własnego środowiska. Przykro stwierdzać, że taki proceder się rozszerza – powiedziała poseł Anna Paluch.

Co więcej, jedna z agencji powiązana z politykami PO już wcześniej wygrała przetargi, m.in. na obsługę Punktu Informacyjnego UE w Warszawie. Wartość kontraktu wyniosła ponad 1,2 mln zł.

Natomiast w marcu br. ta sama agencja wygrała przetarg na „opracowanie strategii i schematu komunikacji społecznej” oraz „projektu kampanii informacyjnej” dla PKW. Koszt to blisko 600 tys. zł.

RIRM

drukuj