Ojciec Święty przybył do Boliwii

Czwartego dnia pielgrzymki do Ameryki Południowej Papież opuścił  Ekwador i udał się do Boliwii. „Przybywam jako gość i pielgrzym, aby umocnić wiarę wierzących w Chrystusa zmartwychwstałego” – powiedział Ojciec Święty Franciszek po przylocie na międzynarodowe lotnisko El Alto.

Ceremonia powitania była pierwszym punktem papieskiej wizyty w tym kraju.

– Przybywam jako gość i pielgrzym, aby umocnić wiarę wierzących w Chrystusa Zmartwychwstałego, abyśmy wszyscy w Niego wierzący – będąc pielgrzymami w tym życiu – byli świadkami Jego miłości, zaczynem lepszego życia, byśmy współpracowali w budowaniu społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i solidarnego – zwrócił uwagę Ojciec Święty.

Ojciec Święty mówił też, że podczas swojej wizyty w Boliwii chce pobudzić powołanie uczniów Chrystusa do komunikowania radości Ewangelii, aby byli solą ziemi i światłem świata.

– Głos pasterzy, który powinien być proroczy, mówi do społeczeństwa w imieniu Matki Kościoła, w oparciu o jego opcję preferencyjną i ewangeliczną na rzecz ubogich. Braterska miłość będąca żywym wyrazem nowego przykazania Jezusa, wyraża się w programach, dziełach i instytucjach dążących do integralnej promocji osoby, a także troskę i ochronę najsłabszych – podkreślił Franciszek.

Z lotniska Papież udał się z kurtuazyjną wizytą do prezydenta Boliwii w pałacu rządowym w La Paz. Po nim Ojciec Święty Franciszek spotkał się z władzami cywilnymi w katedrze. W słowie skierowanym do zebranych Papież wskazywał, że Boliwia przeżywa historyczny moment. „Na tej ziemi, gdzie wyzysk, chciwość i różnorodne egoizmy i nurty sekciarskie rzuciły cień na jego historię, dzisiaj może nastać czas integracji”- dodał Ojciec Święty.

Dziś papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. na placu Chrystusa Odkupiciela. Weźmie też udział w II Światowym Spotkaniu Ruchów Ludowych.

Transmisję poszczególnych punktów pielgrzymki przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

drukuj