fot. PAP/EPA

Apel papieża Franciszka o modlitwę za ŚDM

Ojciec Święty apelował dziś o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Papież Franciszek podziękował tym wszystkim, którzy pracują, aby przyjąć młodych pielgrzymów.

W tych dniach wielu młodych ludzi z całego świata zmierza w kierunku Krakowa, gdzie odbędzie się XXXI Światowy Dzień Młodzieży. Również ja w najbliższą środę wyruszę, aby spotkać się z tymi chłopcami i dziewczętami oraz świętować razem z nimi i dla nich Jubileusz Miłosierdzia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Proszę was, byście towarzyszyli nam w modlitwie. Już teraz pozdrawiam i dziękuję tym, którzy pracują, aby przyjąć młodych pielgrzymów, wraz z wieloma biskupami, kapłanami, zakonnikami i kobietami. Szczególną myśl kieruję do wielu rówieśników, którzy nie mogąc być osobiście obecni, będą śledzić wydarzenia za pośrednictwem mediów. Wszyscy będziemy zjednoczeni w modlitwie – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Swoje rozważania przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek poświęcił modlitwie. Jest ona pierwszym i najważniejszym narzędziem pracy w naszych rękach – nauczał Ojciec Święty. Podkreślał, że natarczywe domaganie się od Boga nie służy przekonaniu Go, ale umocnieniu naszej wiary i cierpliwości – naszej zdolności do walki razem z Bogiem o rzeczy naprawdę ważne i konieczne.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj