fot. PAP/Rafał Guz

Rząd vs rolnicy. Świadoma gra na czas?

Przewodniczący prezydenckiej rady ds. rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski obawia się, że rząd już dziś dąży do ośmieszenia protestu rolników i świadomie przeciąga rozmowy, ponieważ spodziewa się, że gospodarze zejdą z dróg, by obsiać pola.

Po posiedzeniu prezydenckiej rady ds. rolnictwa jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski z PiS-u był pytany o to, jak ocenia postawę rządu wobec trwających rolniczych protestów. Podkreślał, że wciąż nie zostały podjęte żadne konkretne działania, jakie skłoniłyby rolników do zrezygnowania z kolejnych manifestacji. Dostrzegł jednak próbę podzielenia rolników i wykorzystania braku zaufania między poszczególnymi organizacjami rolniczymi, by za wszelką cenę dojść z kimś do porozumienia i ogłosić sukces.

– Pan premier, niewątpliwie doświadczony polityk, który wie, jak sobie na scenie politycznej radzić, po pierwsze, chce wziąć na przetrzymanie rolników, żeby się zmęczyli i wrócili do domów. Szczególnie, że presja pracy w polu jest dla rolników oczywista – trzeba uprawiać pola, siać, a na protestach są głównie rolnicy zajmujący się produkcją roślinną. Po drugie, premierowi bardzo zależało na tym, żeby protesty ośmieszyć i pokazać, że są „upolitycznione”, ponieważ kręci się przy nich grupa posłów PiS-u. Protest rolników, zdaniem pana premiera czy przynajmniej propagandy z nim związanej, to nie są protesty autentyczne, tylko protesty sterowane przez PiS. To jest nieprawda – akcentował Jan Krzysztof Ardanowski.

Poseł zaprotestował wobec próby przedstawiania rolniczych protestów w taki sposób, by zostały uznane przez opinię publiczną za chuligańskie. Jednocześnie, wskazał na rolę eksportu, który może przyczynić się do rozładowania nadwyżki zboża i produktów rolnych, jaka panuje w Polsce. Wyjaśnił, że choć jesteśmy świadkami rosnącego eksportu, to wiele brakuje nam do takich krajów jak Niderlandy, które eksportują dwa razy więcej.

Przewodniczący prezydenckiej rady ds. rolnictwa postulował, żeby w każdej placówce dyplomatycznej pojawiła się osoba, która usprawni eksport i pomoże zwłaszcza mniejszym przedsiębiorstwom rolnym we wchodzeniu na nowe rynki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl