fot. pixabay.com

Rząd ruszy ze wzmożoną akcją promującą Polski Ład

20 czerwca Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie wzmożoną akcję promującą Polski Ład. To na razie nieoficjalna informacja, ale już teraz można zauważyć zaangażowanie premiera Mateusza Morawieckiego w prezentację nowego programu partii.

Od kilku tygodni premier Mateusz Morawiecki jeździ po Polsce i promuje Polski Ład. Dziś odwiedził m.in. Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Węgrowie.

– Polski Ład to właśnie dziesiątki strażnic, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne elementy, instrumenty, wyposażenie związane z pracą strażaków Państwowej Straży Pożarnej, ale także sale edukacyjne oraz miejsca do uprawiania sportu – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak mówił premier, Polski Ład to inwestycje na wielu poziomach. W trakcie wizyty w bazie Lotniczego Pogotowania Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim zapowiedział dodatkowe nakłady na służbę zdrowia.

– W najbliższym czasie będziemy inwestować, rozbudowywać, budować lub doposażać bazy LPR – Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Katowicach, Bydgoszczy czy Szczecinie Goleniowie – oznajmił szef rządu.

Dodatkowe środki zostaną przekazane nie tylko na wyposażenie służby zdrowia, ale także na wynagrodzenia. Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin – wskazywał premier. Na placu budowy drogi we wsi Miedzna zapewniał o planowanym, równomiernym rozwoju Polski.

– Polski Ład to solidność, wiarygodność i rozwój, który ma dotrzeć do każdej gminy – wskazał Mateusz Morawiecki.

Szacuje się, że Polski Ład wygeneruje pół miliona nowych miejsc pracy. Już niedługo posłowie Prawa i Sprawiedliwości odwiedzą wszystkie powiaty w Polsce. W trasę ma wyruszyć 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków, a całą akcję promującą Polski Ład zainauguruje prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

– To przypomina kampanię wyborczą – mówił dr Jerzy Żurko, socjolog.

Nie wykluczył jednak, że to także element wzmacniania swojej pozycji po niezadowoleniu społecznym wynikającym z kilkumiesięcznego lockdownu i szeregu restrykcji.

– To oczywiście może się wyborcom Prawa i Sprawiedliwości nie podobać i nawet słusznie. W tym momencie jest pytanie: Czy PiS nie straci wyborców, którym się to nie podoba. Na mój gust – nie straci – podsumował dr Jerzy Żurko.

Cykl spotkań z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości, promujących Polski Ład, rozpocznie się w najbliższą niedzielę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl