fot. https://twitter.com/Szczery2015/status/1393088625743642624/photo/1

Rząd przedstawi jutro szczegóły Nowego Polskiego Ładu

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 obóz rządzący przedstawi szczegóły Nowego Polskiego Ładu. Minister rodziny, Marlena Maląg, zapowiedziała wczoraj, że oferta ma być skierowana m.in. do młodych rodziców. Premier Mateusz Morawiecki mówił z kolei o kontynuacji programu „500 plus”.

W czwartek w godzinach popołudniowych obradowało kierownictwo PiS-u. Właśnie wtedy miała zapaść decyzja, kiedy poznamy szczegółowy plan Nowego Ładu. Jest to program flagowy dla obozu władzy, który ma dać nowy impuls po długim okresie wewnętrznych sporów i widocznych różnic zdań.

– Program #PolskiŁad zaprezentujemy w sobotę, 15 maja o godz. 10:00 – poinformowała Anita Czerwińska, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Od dawna w mediach pojawiały się spekulacje, co znajdzie się w nowej ofercie obozu rządzącego. Kiedy w piątek premier mówił o programie „500 plus”, wskazując na niego jako przykład polityki prorodzinnej, padła zapowiedź jego kontynuacji.

– Kontynuację przedstawimy już za parę dni w ramach prezentowania Nowego Polskiego Ładu – mówił Mateusz Morawiecki.

Więcej szczegółów już w trakcie dyskusji z ministrami rodziny państw Grupy Wyszehradzkiej ujawniła minister Marlena Maląg.

– Młodzi Polacy potrzebują wsparcia w zakresie polityki mieszkaniowej oraz rynku pracy, jeśli chodzi o czas pracy, zmiany wprowadzane do kodeksu pracy i stabilizacji, bezpieczeństwa finansowego – podkreśliła szefowa resortu rodziny.

Marlena Maląg tłumaczyła, że w Nowym Polskim Ładzie będą rozwiązania adresowane zwłaszcza do młodych rodziców po okresie rodzicielskim. Chodzi o okres między 1 a 3 rokiem życia dziecka. Nowy Ład ma dać również impuls gospodarczy. Obóz rządzący nie może porzucić przy tym drogi reformowania państwa – mówił marszałek senior Sejmu, Antoni Macierewicz.

– Od wymiaru sprawiedliwości przez administrację, sprawy personalne, sprawy organizacyjne we wszystkich wymiarach: gospodarczym, bezpieczeństwa, militarnym – podsumował Antoni Macierewicz.

Wcześniejsze zapowiedzi obozu władzy wskazywały, że Nowy Polski Ład będzie składał się z kilku obszarów. To m.in. plan na zdrowie, dobry klimat dla firm, przyjazna szkoła, złota jesień życia oraz uczciwa praca – godna płaca.

TV Trwam News

drukuj