fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Premier M. Morawiecki: Wspólnym mianownikiem całego Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Górznie, w powiecie garwolińskim, podkreślał, że wspólnym mianownikiem Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej.

Trwa kampania promocyjna Polskiego Ładu. Premier Mateusz Morawiecki odbywa spotkania w całej Polsce i mówi, co niesie ze sobą projekt Zjednoczonej Prawicy. W środę premier spotkał się z mieszkańcami Górzna, w powiecie garwolińskim. Szef rządu podkreślał, że Polskę udaje się naprawiać i teraz przyszedł czas, aby to wykorzystać.

– W sercu Polskiego Ładu, z którym do Państwa przyjeżdżam, do powiatu garwolińskiego jest właśnie propozycja, żebyśmy razem wykorzystali tę naprawę, którą udało się zrobić do awansu cywilizacyjnego Polski, do rozwoju Polski, jakiego nie było przez wiele, wiele lat, może nawet nigdy – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Głównym postulatem Polskiego Ładu jest obniżka podatków dla 18 mln Polaków. To podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz zwiększenie progu podatkowego z 85,5 tys. do 120 tysięcy. Obawy budzi jednocześnie składka zdrowotna, co do której podwyższenia wątpliwości ma Porozumienie Jarosława Gowina. Nowa ustawa podatkowa niebawem ma trafić do konsultacji społecznych. Teraz wchodzimy w kolejny etap programu – mówił premier.

– Programu, który ma służyć budowie modernizacji dróg powiatowych i gminnych, budowie i modernizacji linii kolejowych, ale także budowie i modernizacji sieci wodociągowych – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Zmodernizowana infrastruktura będzie też zachętą dla inwestorów do tego, by swoje biznesy otwierali w Polsce lub przyjeżdżali z pomysłami zza granicy. Za tymi inwestycjami stoją ogromne ilości nowych miejsc pracy.

– Wspólnym mianownikiem całego Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej, także w Garwolinie, także w miejscowościach całego powiatu garwolińskiego – dodał premier RP.

W Polsce kwestia zatrudnienia to już coraz mniejszy problem, o czym mówią dane. Od kilku miesięcy liderujemy wśród państw Unii Europejskiej z najmniejszym współczynnikiem bezrobocia.

TV Trwam News

drukuj