fot. PAP/Radek Pietruszka

Rząd przyjął uchwałę zwiększającą o ponad 21 mld zł wydatki na Program Budowy Dróg Krajowych

Rząd przyjął uchwałę zwiększającą o ponad 21 mld zł wydatki na Program Budowy Dróg Krajowych. Kołem zamachowym naszej gospodarki po koronakryzysie mają być właśnie duże inwestycje, w tym przypadku budowa dróg.

– Chcemy, żeby jak najszybciej wróciła normalność. Szansa na to wiedzie przez tysiące inwestycji w ramach planu prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że ten plan zakłada wydatki na infrastrukturę drogową. Chodzi o trasę S6 oraz S10.

Mateusz Morawiecki odniósł się także do działań Platformy Obywatelskiej w zakresie takich inwestycji.

– Szkoda, że są w Polsce politycy, w szczególności politycy Platformy Obywatelskiej, w tym również wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, którzy nie dostrzegają wagi inwestycji, że jest to obrona miejsc pracy. Plan Dudy to obrona miejsc pracy, tworzenie nowych miejsc pracy podczas wielkich inwestycji – wielkich również w rozumieniu setek tysięcy nowych inwestycji w każdym powiecie,  każdej gminie; o różnym charakterze: środowiskowych, energetycznych, budowa internetu szerokopasmowego, inwestycje w drogi powiatowe i gminne. Tu wystarczy porównać, jak partia Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego budowała drogi gminne i powiatowe – zwracał uwagę Mateusz Morawiecki.

S6 to droga ekspresowa wzdłuż Bałtyku i obwodnica Trójmiasta. Zwiększy ona spójność sieci dróg krajowych, a przede wszystkim ułatwi komunikację.

Z kolei S10 biegnie z Torunia do Bydgoszczy. Na tej trasie dochodzi do wielu wypadków drogowych.

RIRM

drukuj