PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Dzięki niepodległości możemy planować przyszłość na własnych zasadach

Dzięki niepodległości możemy być sobą, cieszyć się wolnością, planować przyszłość na własnych zasadach; Polska, nawet jeśli ma wady, to jest największą wartością, dla której warto żyć i pracować – oświadczył w piątek premier RP, Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zamieścił w mediach społecznościowych krótkie nagranie z okazji Święta Niepodległości.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1591015500909203456?s=20&t=fZPGof8_sR2YZZDnumWnFg

„11 listopada jest świętem podniosłym, ale chyba czas najwyższy, żeby stał się też świętem radosnym, bo przecież dzięki niepodległości możemy być sobą, cieszyć się wolnością, planować przyszłość na własnych zasadach, po prostu być gospodarzami we własnym domu” – powiedział premier RP.

https://twitter.com/PremierRP/status/1591067088290197506?s=20&t=fZPGof8_sR2YZZDnumWnFg

Zaznaczył, że święto niepodległości spędza zawsze z rodziną – z żoną i dziećmi, bo to przede wszystkim święto rodzinne.

„Naród to także wielka rodzina. 11 listopada Polska zawsze jest najpiękniejsza. W naszym kraju jak w rodzinie – każdy z nas jest różny, ale pod biało-czerwoną flagą potrafimy być jednością. Kiedy patrzę zwłaszcza na dzieci, które śpiewają hymn i machają flagami, to wiem, że Polska nam się udała. Nawet jeśli ma wady, to jest największą wartością, dla której warto żyć i warto pracować” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapytał także internautów, za co kochają Polskę i zachęcił do nagrania własnych odpowiedzi na to pytanie i opublikowania ich pod hasztagiem #KochamPolskę.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał w mediach społecznościowych, że w Święto Niepodległości Polski wszyscy Polacy są myślami i sercami z Ukrainą, która walczy o swoją przyszłość, ale także o nasze, polskie i europejskie, bezpieczeństwo.

„W Dzień Święta Niepodległości Polski wszyscy Polacy są myślami i sercami z Ukrainą. Nasze Narody wiedzą, jakiej ceny wymaga wolność i suwerenność. Dziś Ukraina walczy o swoją przyszłość, ale jesteście także w boju o nasze, polskie i europejskie, bezpieczeństwo. Dziękuję za ten heroizm” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na tweeta premiera Ukrainy, Denysa Szmyhala.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1591055241411465217?s=20&t=fZPGof8_sR2YZZDnumWnFg

Premier Denys Szmyhal napisał Polakom życzenia okazji Święta Niepodległości.

„W imieniu Rządu Ukrainy oraz własnym życzę wszelkiej pomyślności i pokoju dla Narodu Polskiego z okazji Święta Niepodległości Polski! Wywalczyliście swoją wolność i niepodległość dzięki bohaterstwu i poświęceniu wielu pokoleń. Dziś wspieracie nas. Dziękuję Panie Premierze Morawiecki!” – napisał premier Ukrainy.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 roku. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 roku. Zniesiono je w 1945 roku i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 roku na mocy ustawy – od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, jest dniem wolnym od pracy.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl