fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Zaszczepienie nauczycieli na poziomie 70-80 proc. to ważny wskaźnik w kontekście powrotu uczniów do szkół

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że zaszczepienie nauczycieli na poziomie 70-80 proc. jest ważnym wskaźnikiem w kontekście powrotu dzieci do szkół. Szef rządu przemawiał na początku posiedzenia Rady Gabinetowej dotyczącej rozpoczęcia roku szkolnego w warunkach pandemii. Obrady pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się w Pałacu Prezydenckim.

Premier podczas posiedzenia Rady Gabinetowej wskazał, że czwarta fala pandemii będzie się zasadniczo różnić od poprzednich. Zwrócił przy tym uwagę na wysokie zaszczepienie personelu medycznego, ale też nauczycieli.

– Zaszczepienie personelu medycznego wynosi między 90 a 99 procent w poszczególnych kategoriach. W poniedziałek rano podczas Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego minister Marzena Machałek poinformowała, że zaszczepienie nauczycieli jest na poziomie 70-80 proc., czyli także jest wysokie. W kontekście powrotu uczniów do szkół to ważny wskaźnik. Nadal zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się – powiedział szef rządu.

Premier poinformował, że ponad 70 procent osób powyżej 60. i 70. roku życia zaszczepiło się.

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie głowa państwa. Stanowiska przedstawione w jej trakcie nie mają charakteru prawnie wiążącego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl