fot. PAP/Tomasz Gzell

Rząd przyjął uchwałę, w której wyraża sprzeciw wobec nielegalnej imigracji

Rząd przyjął uchwałę, w której wyraża sprzeciw wobec nielegalnej imigracji – poinformował wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Uchwała jest odpowiedzią na wizytę szefowej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, na włoskiej Lampedusie i jej propozycjami w sprawie nielegalnej imigracji.

Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że nielegalni migranci, którzy napływają setkami na włoską Lampedusę, powinni być odesłani do swoich macierzystych krajów.

Wicepremier przekazał, że Rada Ministrów odniosła się właśnie do tej kwestii w uchwale, jaką przyjęto na dzisiejszym posiedzeniu rządu.

– Jedyną metodą realnej walki z tym najazdem jest rzeczywiste i realne uszczelnianie granic oraz podejmowanie decyzji dotyczących odwożenia tych, którzy przedostali się przez granicę, do ich państw macierzystych. Ewentualnie (należy poszukać – przyp. red.) jakiegoś innego rozwiązania, ale zawsze związanego z pozbywaniem się ich z własnego terytorium, w tym wypadku z terytorium z Unii Europejskiej – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Pracę nad projektem rządowej uchwały dotyczącej kryzysu migracyjnego zgłosił minister ds. Unii Europejskiej, Szymon Szynkowski vel Sęk.

Uchwała ma związek z ostatnimi wypowiedziami szefowej Komisji Europejskiej i jej apelem o przyjmowanie przez inne państwa Wspólnoty migrantów, którzy przypływają z Afryki do włoskiego wybrzeża.

W ostatnich dniach na Lampedusę przypłynęło ponad 8 tysięcy uchodźców, czyli więcej niż liczba ludności tej małej włoskiej wyspy [czytaj więcej].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl