Migranci - Lampedusa | fot. PAP/EPA

Polski rząd przyjmie specjalną uchwałę ws. planu migracyjnego UE, sprzeciwiając się nielegalnej migracji

Rząd przyjmie dziś specjalną uchwałę ws. planu migracyjnego Unii Europejskiej, w której wyrazi sprzeciw wobec nielegalnej migracji – poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki w spocie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Szef rządu przekazał, że rząd chce to zrobić, bo szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, po wizycie na Lampedusie ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy.

– Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu, a więc również bezpieczeństwo polskich rodzin, kobiet i dzieci. Na rynku w Tarnobrzegu wokół sami uśmiechnięci ludzie spacerują, robią zakupy, spotykają się z przyjaciółmi. Zapytałem, czy są u nich dzielnice pełne nielegalnych imigrantów? Oczywiste, że nie ma. Nie ma ich też w Krakowie, Warszawie, Sopocie, Katowicach ani we Wrocławiu. Nigdzie w Polsce nie ma dzielnic zgrozy. Nie ma, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości, wbrew temu, co teraz opowiada Donald Tusk, skutecznie broni naszych granic przed falą nielegalnych migrantów – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Dla Włoch rok 2023 będzie prawdopodobnie rokiem największej liczby migrantów przybywających drogą morską od 2017 roku. Od początku roku przypłynęło ich ok. 120 tysięcy. Dla porównania przed rokiem w tym samym okresie było ich 64,5 tysiąca.

W niedzielę szefowa Komisji Europejskiej przyleciała ma Lampedusę, aby szukać rozwiązań dla sytuacji kryzysowej w związku z napływem imigrantów z Afryki.

Szefowa KE zapowiedziała, że przygotowany zostanie 10-punktowy plan działania dotyczący wsparcia Włoch.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl