Rząd przyjął projekt budżetu na rok 2017

Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 r. Dokument przyjęty wstępnie w sierpniu zakładał, że dochody wyniosą 324 mld zł, wydatki 383 mld zł, a deficyt 59 mld zł, dzięki czemu zmieści się w limicie 3 proc. PKB.

Szef resortu finansów zapewniał, że w 2017 roku nie ma żadnego zagrożenia dla Programu Rodzina 500 plus, ani np. dla programu bezpłatnych leków dla seniorów powyżej 75 lat.

Prof. Zdzisław Kordel z Uniwersytetu Gdańskiego nie ma obaw o przyszłoroczny budżet. W jego ocenie nie powinno być także problemu w przyszłych latach.

– Lata 2018 i 2019 powinny być w miarę spokojne, pod warunkiem, że dobrze będzie się kalkulowało wydatki na inne programy rządowe. Mam tu na myśli sprawę emerytur, Mieszkanie Plus itd. Tak, żeby z jednej strony trochę wydawać z budżetu, a jednocześnie myśleć, żeby te pieniądze wróciły z powrotem do budżetu w dłuższym okresie czasu. Wydawanie pieniędzy na rozwój dzieci i demografię w Polsce czy zwiększenie mieszkalnictwa to są  inwestycje długofalowe – powiedział prof. Zdzisław Kordel.

Rząd zajmie się dziś także planem dotyczącym limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej na lata 2017-2019. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa informowała, że w tym roku limit mianowań urzędników w służbie cywilnej ma wynieść 200 osób. Zapewniła jednocześnie, że celem rządu będzie konsekwentne zwiększanie tego limitu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl