Rząd Mołdawii odstąpił od planu ograniczenia importu zbóż z Ukrainy

Rząd Mołdawii premiera Dorina Receana zrezygnował z zamiaru ograniczenia importu ukraińskich zbóż – podał w środę późnym wieczorem minister rolnictwa i przemysłu spożywczego, Vladimir Bolea.

Szef resortu rolnictwa, a zarazem wicepremier Mołdawii poinformował, że rząd odstąpił od planu wprowadzenia ograniczeń w imporcie zbóż z Ukrainy, ale zamierza uruchomić mechanizmy chroniące rodzimych rolników.

Vladimir Bolea zapowiedział też, że władze zwiększą monitoring transportów zboża z Ukrainy, aby te opuszczały tranzytem terytorium Mołdawii.

W piątek minister Bolea ogłosił, że rząd Mołdawii poinformował ambasadora Unii Europejskiej w Kiszyniowie Janisa Mazeiksa, że gabinet Dorina Receana planuje wprowadzić tymczasowe ograniczenia na import ukraińskich zbóż.

Wyjaśnił, że władze Mołdawii chcą tymczasowego ograniczenia importu zbóż i nasion oleistych z Ukrainy, aby w ten sposób wesprzeć konkurencyjność rodzimego sektora rolnego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl