Rząd chce przedłużyć import pasz GMO

Rząd PO-PSL za wszelką cenę chce na kolejne 4 lata przedłużyć czas importu pasz genetycznie modyfikowanych. Dziś w tej sprawie odbędzie się głosowanie w Sejmie.

 

Poseł Jan Szyszko, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zwrócił uwagę, że koalicja jest konsekwentna w realizacji swojej polityki. Jednak nie konsekwentna w swoich obietnicach. Mówi, że będzie walczyła o to, by Polska była wolną od genetycznie modyfikowanych organizmów, a tymczasem w praktyce stara się wprowadzić w hodowli roślin i zwierząt genetycznie modyfikowane organizmy.

 

Audio MP3
Pobierz

 

Polskie rolnictwo daje wiele możliwości m.in. produkcja roślin motylkowatych, czy uprawa soi. W uprawie jest ukraińska odmiana anużka, która znakomicie plonuje. Poseł Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa mówił w Sejmie, że zgoda na roczny import ok. dwóch milionów ton soi modyfikowanej genetycznie niesie szereg daleko idących konsekwencji m.in. dla zdrowia społeczeństwa. W tym kontekście zwrócił uwagę, że rząd nic nie zrobił, aby przedstawić kompleksowe rozwiązania w tej sprawie. Dodał, że soję importowaną można zastąpić innymi produktami.

 

Audio MP3
Pobierz

 

drukuj