https://pixabay.com/

Rząd Belgii zachęca w najnowszej kampanii do oszczędzania energii

W środę wystartowała rządowa kampania, która ma zachęcić obywateli do oszczędzania energii – informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”. Informuje, że niedługo pojawią się spoty telewizyjne oraz kampania w internecie, których celem jest również namawianie do oszczędzania gazu i prądu. Gazeta podaje, że trzymiesięczna kampania będzie kosztowała 1,5 mln euro.

„Naszą intencją jest udzielanie konkretnych porad, jak zaoszczędzić pieniądze” – twierdzi belgijska minister energetyki, Tinne Van der Straeten, cytowana w gazecie.

Minister zaznacza, że kampania jest uzupełnieniem rządowych form wsparcia rodzin, które zostały dotknięte wysokimi cenami energii.

Na stronie www.energywatchers.be znajduje się w sumie 115 porad, jak zaoszczędzić energię. Oprócz tego, iż doradza się obniżenie temperatury pojawiły się sugestie wykorzystywania jasnych kolorów w domu, w celu optymalnego wykorzystania światła.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl