Ruszył program relokacji uchodźców z Grecji

Rozpoczął się program relokacji uchodźców z Grecji do innych państw Unii Europejskiej. Grupa pierwszych 30 osób – cztery rodziny z Syrii i dwie z Iraku – starających się o azyl w UE wyleciała z ateńskiego lotniska do Brukseli, skąd uda się do Luksemburga.

Na lotnisku z uchodźcami spotkali się m.in.  premier Grecji Aleksis Cipras, szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Kraje UE zatwierdziły 14 września program relokacji 40 tys. uchodźców z Włoch i Grecji, a 22 września – przy sprzeciwie Rumunii, Węgier, Słowacji i Czech – przegłosowały podział kolejnych 120 tys.

Do tej pory z programu relokacji korzystali uchodźcy znajdujący się we Włoszech; na razie odbyły się trzy relokacje. Obecnie trwają przygotowania do kolejnych relokacji z Grecji.

Z danych greckiej policji wynika, że od czerwca 2014 roku do krajów pochodzenia Ateny odesłały ok. 6,5 tys. imigrantów bez prawa do azylu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl