fot. pixabay.com

Wydłużony czas na rejestrację samochodów sprowadzonych z UE

Ministerstwo Infrastruktury przypomina o rozwiązaniach dla kierowców, które zostały wdrożone z powodu epidemii koronawirusa. Na rejestrację pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej mamy pół roku.

 

Od 1 stycznia tego roku obowiązują przepisy, wedle których kierowcy muszą zarejestrować pojazd w ciągu 30 dni oraz zgłosić właściwemu staroście nabycie lub zbycie auta. Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje karą w wysokości od 200 do 1000 złotych.

W związku z epidemią koronawirusa zostały wdrożone specjalne rozwiązania, które mają rozluźnić kolejki do wydziałów komunikacji. Na zarejestrowanie pojazdu z innego kraju Unii Europejskiej oraz na poinformowanie starosty o kupnie lub sprzedaży pojazdu kierowca ma pół roku. Dotyczy to także tych właścicieli aut, które zostały zakupione lub sprzedane do 30 dni przed wejściem w życie specustawy o zapobieganiu skutkom koronawirusa.

Nowe przepisy dotyczące rejestracji pojazdów w okresie 180 dni będą obowiązywać do końca tego roku.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl