Ruszył proces Marii Kołakowskiej

W Sądzie Rejonowym w Gdańsku ruszył proces Marii Kołakowskiej, która wcześniej została skazana za protestowanie przeciwko bluźnierczemu spektaklowi Golgota Picnic.

W czerwcu Maria Kołakowska podjęła próbę uniemożliwienia odczytania obrazoburczego scenariusza Gologta Picnic rozpylając w świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku dezodorant o nieprzyjemnym zapachu.

W październiku ubiegłego roku dziewczyna została skazana na karę 40 godzin prac społecznych. Odwołała się od wyroku.

– Chciałam, aby zakończyło się czytanie tego spektaklu, który bardzo obrażał nasze uczucia religijne – mówiła podczas dzisiejszej rozprawy Maria Kołakowska.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku w wielu miastach Polski odbyły się odczyty scenariusza „Golgoty Picnic” Rodriga Garcii. Widowisko, podczas którego drwi się z męki i śmierci Jezusa Chrystusa, wywołało sprzeciw wielu środowisk katolickich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl