fot. pixabay.com

Rusza proces strażnika SS niemieckiego obozu śmierci Sachsenhausen

W Niemczech rusza proces 100-letniego Josefa S., strażnika SS w niemieckim obozie śmierci Sachsenhausen. W ciągu 3 lat zginęło tam ponad 3,5 tys. ludzi, w tym  Stefan „Grot” Rowecki, komendant główny Armii Krajowej.

Josef S., strażnik SS w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen w latach 1942 – 1945 roku, pomagał w rozstrzeliwaniu rosyjskich jeńców wojennych i mordowaniu więźniów przy użyciu gazu trującego Cyklon B. Przez ten okres zamordowano tam ponad 3,5 tys. osób.

Josef S. przyczynił się także do śmierci więźniów z powodu chorób, głodu, pracy przymusowej i systematycznej eksterminacji. O jego proces wnioskowały rodziny ofiar. W obozie w 1944 roku zamordowany został m.in. Stefan „Grot” Rowecki, komendant główny Armii Krajowej.

To kolejny proces strażnika SS. Wcześniej byli oni nietykalni, ponieważ sądy nie mogły im udowodnić indywidualnych przestępstw. Zmieniło się to w 2011 roku, kiedy Iwan Demianiuk, były strażnik obozu koncentracyjnego, został skazany na 5 lat więzienia za pomoc w 28 tys. morderstw.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl