fot. pixabay.com

Ruszył nabór wniosków na inwestycje w gminach, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y

Rząd planuje przeznaczyć 250 mln zł na inwestycję w gminach, gdzie kiedyś działały Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR-y). Gminy będą mogły wnioskować o inwestycje w wysokości od 50 tys. do 5 mln zł. Środki te mogą być przeznaczone m.in. na budowę infrastruktury drogowej oraz modernizację i budowę nowych świetlic i bibliotek.

Rząd zaznacza, że w ten sposób chce poprawić szanse rozwojowe tych terenów, które zostały zaniedbane w czasach III RP.

Dr Michał Tuszyński, ekonomista, ocenił, że pomoc dla tych terenów to potrzebna decyzja.

– Interwencja państwowa zmierzająca do swoistej rewitalizacji poprzez projekty rozwojowe stanowi niezwykle pozytywny asumpt rozwojowy dla tych obszarów. Właściwie każda interwencja jest niezwykle potrzebna. Przede wszystkim w zakresie rozwoju infrastruktury, rewitalizacji, tworzenia nowych miejsc pracy, a więc rozwoju przedsiębiorczości. Te obszary, które doświadczyły w sposób oczywisty niesprawiedliwości polskiej transformacji ustrojowej i gospodarczej, dzisiaj mogą być obszarami rozwojowymi – zaznaczył dr Michał Tuszyński.

Wnioski o wsparcie gminy popegeerowskie można składać do wojewodów. Następnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z wojewodami będzie je opiniował.

Odpowiednie formularze są dostępnie na stronach internetowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i MSWiA. Nabór wniosków potrwa do 12 lutego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl