fot. pixabay.com

80 mln zł na wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR w ramach walki z wykluczeniem cyfrowym

Rusza nabór wniosków w programie walki z wykluczeniem cyfrowym dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych (PGR). Jego budżet to 80 mln złotych. W ramach projektu zostanie sfinansowany zakup sprzętu oraz dwuletni dostęp do internetu. Na każdy zestaw, czyli komputer i internet, trafi do 3,5 tys. złotych. Rząd chce, aby pieniądze dotarły do gmin najpóźniej do końca 2021 roku.

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zapewnił, że udział w programie jest prosty. [czytaj więcej]

Rodzic, dziadek czy krewny takiego dziecka będzie musiał wypełnić zaledwie jednostronicowy krótki formularz, złożyć go w gminie lub w szkole, lub w takim miejscu, na jakie gmina, ponieważ to samorządowcy będą o te środki wnioskować, się  zdecyduje. Bardzo szybko będziemy przekazywali środki i tu też będzie zaliczka, a później rozliczanie tylko zamówionego sprzętu. Będzie on taki, jaki wybierze sama gmina, taki, jaki uzna za najbardziej potrzebny – wyjaśnił.

Z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na których terenie działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Według szacunków KPRM sprzęt trafi do około 20 tysięcy dzieci. Nabór wniosków w programie potrwa do 5 listopada, a przyjmować je będzie Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Z rozwiązania, jakie proponuje Ministerstwo Sprawy Wewnętrznych i Administracji, będzie mogło skorzystać 880 gmin w całej Polsce.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl