fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Rusza akcja modlitewna za ministra zdrowia i służbę zdrowia

Rusza akcja modlitewna za ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i medyków. Włączają się w nią liczne ogólnopolskie organizacje.

Epidemia koronawirusa to sytuacja, która zagraża życiu i zdrowiu każdego człowieka, również tym, którzy codziennie niosą pomoc zarażonym.

W tym czasie warto otoczyć modlitwą służby medyczne i ministra zdrowia, który każdego dnia podejmuje trudne decyzje, by ograniczyć skalę epidemii. Do udziału w akcji zachęcają między innymi Stowarzyszenie Żywego Różańca, Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Krajowy Moderator Żywego Różańca ks. dr Jacek Gancarek podkreśla, że życie to największy dar od Boga.

– W jakiś sposób naszą modlitwą chcemy wesprzeć tych, którzy podejmują wielką troskę o dar życia człowieka. Chcemy otoczyć szczególną opieką pana ministra po to, żeby w tej walce o nasze życie i zdrowie był jednoznaczny, zdeterminowany oraz by miał za sobą rzeszę ludzi wspierających jego działania, które mają pomóc życiu i zdrowiu człowieka. Jego postawa jest pełna pokory i wiary w to, co robi. Jest osobą bardzo kompetentną – wskazuje ks. dr Jacek Gancarek.

Ks. dr Jacek Gancarek dodaje, że modlitwa to wielka siła naszego narodu i łaska, którą Bóg zsyła na nas i na tych, za których się modlimy.

Podkreśla, że aby włączyć się w inicjatywę, wystarczy odmówić w intencji służb ratujących życie i ministra zdrowia jedną dziesiątkę różańca dziennie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl