fot. pixabay.com

Rozszerzono zakres usług rolniczych i leśniczych

Jeszcze tylko w piątek można złożyć wnioski o wsparcie na rozwój usług rolniczych i leśniczych. O środki mogą ubiegać się osoby fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

 Maksymalna kwota wsparcia, o jakie można się ubiegać to 500 tysięcy złotych. Refundacji podlega maksymalnie 50 procent kosztów inwestycji.

Paweł Wojcieszak, rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wskazał, że w tegorocznym naborze zakres usług objętych wsparciem został rozszerzony.

– W poprzednich naborach można było otrzymać pomoc tylko na działalność związaną z usługami rolniczymi. W tym naborze może być działalność rolnicza, związana z usługami leśnymi. Mogą być działalności związane z zabezpieczeniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych. Można zatrzymać pomoc na działania związane z rolnictwem lub leśnictwem, w zakresie mycia i dezynfekcji. Chodzi na przykład o działania prowadzone w zakładach przemysłowych, przetwórczych czy z wykorzystaniem technologii cyfrowych. W przypadku inwestycji związanych z zabezpieczeniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych i działań związanych z wykorzystaniem technologii cyfrowych poziom dofinansowania wzrasta do 65 procent – mówił Paweł Wojcieszak.

Agencja podkreślała, że w przypadku usług związanych z rolnictwem lub leśnictwem, działalność musi być prowadzona minimum 2 lata.

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie tradycyjnej do regionalnych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub elektronicznie przez platformę e-PUAP.

Środki na realizację zadania pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl