fot. PAP/Łukasz Gągulski

100 tys. podpisów pod obywatelską inicjatywą „W obronie wolności chrześcijan”

W ciągu zaledwie pięciu tygodni pod obywatelską inicjatywą „W obronie wolności chrześcijan” podpisało się ponad 100 tys. Polaków. Poinformował o tym Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera RP.

Inicjatywa ma na celu zmianę przepisów Kodeksu karnego, które dotyczą wolności wyznania, wolności religijnej.

Chodzi o doprecyzowanie regulacji, które obejmują nie tylko katolików czy protestantów, ale także prawosławnych i innych wyznawców religii.

Doprecyzowane dotyczy tego, by przy rozstrzyganych sprawach przez prokuraturę, sądy nigdy nie było wątpliwości co do tego, czy znamiona czynu zabronionego zostały wypełnione, czy nie. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że jest wiele sytuacji, w których atakowane są symbole religijne, malowane są kościoły, piłowane krzyże. Maryja jest naklejana na toaletach. My jako chrześcijanie nie możemy się dalej cofać. Jako Solidarna Polska zdecydowaliśmy się zainicjować tę akcję – mówił Michał Wójcik.

Minister wskazał, że ze względu na nieprecyzyjne przepisy obecnie wiele spraw dotyczących kwestii naruszenia wolności religijnej jest umarzanych, co zwiększa poczucie bezkarności.

Polityk podziękował każdej osobie, która podpisała się i zaangażowała w projekt. Akcja wciąż trwa.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl