Rozpoczyna się Wiosenna Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Od dziś do poniedziałku Sejm i Senat będą gospodarzami Wiosennej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. W obradach weźmie udział kilkuset polityków. Omówią oni zagrożenia dla Sojuszu z kierunku wschodniego. Zajmą się także wydatkami na obronność. Spotkanie w Warszawie poprzedza zaplanowany na lipiec szczyt NATO w Brukseli.

Zgromadzenie Parlamentarne NATO jest kluczowym łącznikiem pomiędzy Sojuszem i parlamentami narodowymi, a tym samym obywatelami obszaru euroatlantyckiego. Przez najbliższe dni gmach przy Wiejskiej będzie miejscem kluczowych rozmów na temat najpoważniejszych wyzwań dotyczących obronności. Ten aspekt dyskusji stwarza szczególną szansę na osiągnięcie porozumienia wokół konieczności zapewnienia stabilnego poziomu finansowania potrzeb obronnych, a to przekłada się bezpośrednio na efektywność działań NATO. Dla Polski warszawskie obrady będą okazją do wyeksponowania naszych priorytetów w działaniach Sojuszu. Chodzi o kolektywną obronę flanki wschodniej oraz wsparcie działań wzmacniających bezpieczeństwo energetyczne regionu. W obradach weźmie udział kilkuset parlamentarzystów z państw członkowskich NATO, a także z krajów z Sojuszem stowarzyszonych i posiadających status obserwatora. Głos zabiorą także eksperci międzynarodowi. Udział w Sesji potwierdził m.in. sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli, prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także szefowie niektórych polskich resortów oraz szef polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO poseł Marek Opioła. Spotkanie w Warszawie poprzedza zaplanowany na lipiec szczyt NATO w Brukseli z udziałem głów państw i szefów rządów państw członkowskich.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl