Rozpoczyna się nowy rok akademicki

W całej Polsce rozpoczyna się dziś nowy rok akademicki na uczelniach wyższych. Kształcenie w prawie 450 szkołach wyższych podejmie ok. 1,5 mln studentów.

Piętnasty rok swej działalności zainauguruje również Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Naukę rozpoczynają studenci dzienni i zaoczni na kierunkach: Politologia, Dziennikarstwo, Kulturoznawstwo i Informatyka.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, podkreśla, że dla studentów pierwszego roku przygotowano ofertę dni propedeutycznych.

– Będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem uczelni, odbyć testy poziomujące dotyczące języka angielskiego, niemieckiego, zapoznać się z funkcjonowaniem systemu bibliotecznego, e-learningowego i zobaczyć jakie koła zainteresowań działają w naszej uczelni. Będzie również możliwość prezentacji sekcji samorządu studenckiego oraz działalności Akademickiego Związku Sportowego oraz spotkanie z opiekunem roku i władzami uczelni – mówi dr Dorota Żuchowska.    

Studenci, oprócz kształcenia na zajęciach, mają też okazję zdobywać doświadczenie zawodowe w ramach praktyk w kraju i zagranicą.

Nowością są studia w języku angielskim, związane z dostępem do międzynarodowego programu edukacyjnego ERASMUS. W tym roku akademickim oprócz studentów z Polski, naukę w WSKSiM rozpoczną studenci z czterech europejskich krajów.

RIRM

drukuj