fot. PAP/EPA

Wizyta „ad limina Apostolorum”

W Watykanie rozpoczęła się w sobotę wizyta ad limina Apostolorum” polskich ks. biskupów. Księża biskupi udali się do Kongregacji: ds. Duchowieństwa, Edukacji Katolickiej i Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Pierwsza grupa  spotkała się przed południem z Ojcem św. Franciszkiem. Ksiądz biskup Wojciech Polak, sekretarz generalny KEP, podkreśla że spotkaniu towarzyszyła bardzo życzliwa atmosfera.

– Po Ojciec św. wysłuchał najpierw sprawozdania księdza prymasa dotyczącego tej części Polski, z której przychodzimy jako pierwsza grupa biskupów, czyli metropolia gnieźnieńska, poznańska, łódzka i grekokatolicka. Potem rozpoczęła się rozmowa. W pierwszej części Papież bardzo ciepło i serdecznie mówił o świadectwie wiary Polaków. Potem była rozmowa o wielu aspektach, które poruszył ksiądz prymas. Ojciec św. pytał m.in. o katechezę, o sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Mówił, że wiele zawdzięcza świętym, a w kwestii sakramentu pojednania i pokuty wiele zawdzięcza  temu, co nauczył się od siostry Faustyny – powiedział ks. bp. Wojciech Polak.

Wizyta ks. biskupów potrwa do 8 lutego. Pasterze odwiedzą urzędy Kurii Rzymskiej i omawiać będą sprawy związane z działalnością Kościoła w Polsce. Ponadto będą sprawować Msze św. w czterech papieskich bazylikach.

Wizyta polskich księży biskupów „ad limina Apostolorum” odbywa się po ponad ośmiu latach. Poprzednia miała miejsce w listopadzie i grudniu 2005 r.

RIRM

 

 

drukuj