fot. BRD/BKS KGP oraz ITS

Rozpoczęła się akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Ruszyła szósta edycja kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swoich pojazdów.

Ostatnie badania wskazują, że tylko kilka procent pojazdów poruszających się po polskich drogach ma dobrze ustawione światła. Udział nieprawidłowo ustawionych świateł w zdarzeniach drogowych w tym roku to aż 4 tysiące przypadków – poinformował kom. Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

– Jedyną szansą, że nie zaistnieje zdarzenie drogowe, jest prawidłowe oświetlenie, bo już z kilkudziesięciu metrów pieszy zostanie przez nas zauważony – powiedział kom. Robert Opas.

W porze jesienno-zimowej dłużej podróżujemy po zmroku w utrudnionych warunkach atmosferycznych. Dobre światła to nie tylko te, które świecą mocno i daleko.

– Światła, które są dobrze ustawione, mają właściwy snop światła, jest zachowana tzw. granica światła i cienia, co sprawia, że oświetlają drogę, ale jednocześnie nie oślepiają innych uczestników ruchu drogowego, w tym kierowców i osób pieszych – wskazał Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.

Dlatego ruszyła kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowcy mogą za darmo sprawdzić stan oświetlenia pojazdów.

– Na wybranych stacjach kontroli pojazdów, które funkcjonują pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, są zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów – podkreślił Mikołaj Krupiński.

Policjanci podczas kontroli drogowych będą zwracać uwagę na to, jakim problemem jest kwestia ustawienia świateł.

– Przed nami Wszystkich Świętych, czas wyjazdów Polaków do rodzin na bardzo długich dystansach. Będzie to jednym z priorytetów, żeby sprawdzać stan techniczny pojazdów pod kątem oświetlenia – zaznaczył  kom. Robert Opas.

Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić światła swoich pojazdów. Taką możliwość będą mieli również 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Dokładna lista stacji kontroli pojazdów biorących udział w kampanii znajduje się na stronach internetowych: policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego.

fot. policja

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl