Rozmowy z rolniczym OPZZ bez porozumienia

Do piątku minister rolnictwa ma czas na przedstawienie konkretnych rozwiązań ws. sytuacji w rolnictwie. Dzisiejsze rozmowy zostały zerwane. Protesty i blokady dróg będą kontynuowane do skutku – zapowiadają gospodarze.

Po spotkaniu ministra z delegacją rolniczego OPZZ, Sawicki powiedział, że resort zwróci się do KE ws. rekompensat za kwoty mleczne i sytuacji na rynku wieprzowiny. Minister zaproponował protestującym, żeby odstąpili od blokad i zeszli z dróg.

Do piątku czekamy na terminowe i dokładne deklaracje. Dziś nie usłyszeliśmy konkretów ws. najważniejszych postulatów – powiedział Sławomir Izdebski, przewodniczący rolniczego OPZZ.


Pobierz

Pobierz

Od rana w poniedziałkowego rolnicy wstrzymują ruch na trasie A2 w miejscowości Zdany w woj. Mazowieckie. Dziś  przed południem drogę blokowało ok. 80 ciągników i maszyn rolniczych. Po południu miały do nich dołączyć kolejne pojazdy rolnicze.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl