fot. https://twitter.com/prezydentpl

Rozmowy Kancelarii Prezydenta z rządem o Polskim Ładzie

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP spotkali się w środę z członkami rządu ws. zmian dotyczących Polskiego Ładu. To były bardzo dobre rozmowy – powiedział szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Kancelaria prezydenta przedstawiła swoje uwagi do wprowadzonych już przepisów.

Na początku stycznia media informowały o szeregu grup zawodowych i społecznych, które otrzymały wyraźnie niższe wypłaty. Rząd zapowiedział zmiany. [czytaj więcej]

 

Minister Paweł Szrot zaznaczył, że uwagi kancelarii prezydenta dotyczyły zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorców.

– Będziemy dalej nad nimi pracować i informować Państwa, jak będą wyglądały dalsze prace, dalsze uzgodnienia. Dzisiaj został poczyniony dobry początek – wskazał szef gabinetu prezydenta RP.

 

Z kolei minister finansów Tadeusz Kościński podziękował za cenne uwagi, które są zbieżne – jak przyznał – ze spostrzeżeniami jego resortu. Szef Ministerstwa Finansów po raz kolejny obiecał podatnikom, że nie stracą na reformie.

– Potwierdza on również nasze deklaracje, że nikt, kto zarabia do 2 800 zł brutto miesięcznie, nie będzie tracił pod Polskim Ładem. Właśnie pracujemy nad tym, żeby wyeliminować wszystkie nieścisłości – powiedział minister.

 

Niebawem ma dojść do kolejnego spotkania. 1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. złotych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl