fot. pixabay.com

Rząd pracuje nad kolejną edycją programu „Mój Prąd”

Trwają prace nad trzecią edycją programu „Mój Prąd”. Stanowi on wsparcie dla rozwoju mikroinstalacji fotowoltaicznych. Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Mogą oni uzyskać zwrot do 50 proc. kosztów inwestycji, maksymalnie 5 tys. zł na instalację.

W grudniu zakończył się nabór do II edycji programu „Mój Prąd”. Wnioski złożyło 220 tys. osób. Obecnie – jak powiedział minister klimatu i środowiska, Michał Kurtyka – przygotowywany jest kolejny etap programu.

Chcielibyśmy, aby oferta panelu fotowoltaicznego została uzupełniona możliwościami, które będą preferowały konsumpcję energii, również w ramach gospodarstwa domowego – czy to za pośrednictwem ładowarki do pojazdu elektrycznego, czy to za pomocą systemu automatyki, który mógłby sterować konsumpcją energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, w zależności od dostępności i produkcji przez panel fotowoltaiczny. Chcielibyśmy wtedy preferować konsumpcję lokalnych źródeł – poinformował minister klimatu i środowiska.

Michał Kurtyka dodał, że trwają też prace nad kwestiami finansowania.

RIRM

drukuj