fot. pixabay.com

Resort edukacji wraz z GovTech uruchomili telefoniczną infolinię dla nauczycieli w celu wsparcia nauczania zdalnego 

Dziś minister edukacji i nauki poinformował o nowym narzędziu, z którego mogą skorzystać nauczyciele przy edukacji zdalnej. Została uruchomiona specjalna infolinia techniczna. Wcześniej nauczanie zdalne zostało wsparte kwotą miliarda złotych z budżetu.

– Około 1 miliard zł przeznaczonych na informatyzację szkół, na zakup sprzętu przez organy prowadzące, ale też w ramach tego miliarda te około 300 mln zł, które zostały przekazane na refundację zakupów akcesoriów przez nauczycieli – wskazał minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. 

– To wszystko musi funkcjonować w dalszym ciągu, ale chcemy poprawiać naukę zdalną. Jednym z elementów tego uefektywniania i wsparcia jest techniczna infolinia dla nauczycieli – dodał prof. Przemysław Czarnek.

– Każdego dnia tygodnia, w godzinach zajęć lekcyjnych, ale także i przed i po, każda z tych osób, nauczycieli, ale też edukatorów, osoby, które potrzebują takich narzędzi, aby wspierać nauczanie zdalne i móc nauczać zdalnie, została dostarczona techniczna infolinia pod numerem 222 500 144, zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekend – poinformowała Justyna Orłowska, pełnomocnik rządu ds. GovTech.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl