Uczniowie wracają do nauki; na razie w formie zdalnej

Uczniowie wracają dziś do nauki po przerwie świątecznej. W tym tygodniu będą uczyć się zdalnie. Wszystko wskazuje na to, że nauka w tradycyjnej formie powróci 10 stycznia.

Łącznie w tym tygodniu uczniów czekają trzy lub cztery dni nauki zdalnej. 6 stycznia, Święto Objawienia Pańskiego, to dzień wolny. Jednak o tym, czy uczniowie będą musieli brać udział w lekcjach 7 stycznia, zdecydują dyrektorzy placówek. Mogą ogłosić dzień wolny od zajęć w ramach tzw. puli dni wolnych, które są do ich dyspozycji. W tym tygodniu uczniowie kształcą się jedynie w trybie zdalnym. Do nauki stacjonarnej mają wrócić 10 stycznia.

– To jest oczywiście najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale cały czas bardzo uważnie obserwujemy, co się dzieje, jeśli chodzi o rozwój infekcji związanych z omikronem – mówił kilka dni temu Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek użył bardziej zdecydowanych słów.

– Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej. 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen – wskazał prof. Przemysław Czarnek w TVP Info.

– Zmieniające się warunki pandemiczne może nie napawają nas wielkim optymizmem, ale na pewno nie są przeszkodą do tego, aby uczniowie korzystali z nauki w tradycyjnej formie; formie, która nie jest do zastąpienia przez nowoczesne techniki – zaznaczył Radosław Brzózka, szef gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki.

Uczniowie potrzebują nauki stacjonarnej. Tylko ona w pełni odpowiada na ich potrzeby intelektualne, ale też zdrowotne i wychowawcze – zwrócił uwagę Radosław Brzózka. Przypominał też, że resort edukacji inaczej niż w ubiegłym roku patrzy na nadchodzące ferie. Zamiast jednego terminu dla całej Polski, wracamy do kilku terminów, w zależności od województwa.

– To wszystko, by baza noclegowa mogła być optymalnie wykorzystana, aby ci, którzy odpowiadają za organizację turystyki, mogli rzeczywiście w sposób racjonalny zaoferować najlepsze możliwe warunki do wypoczynku młodemu pokoleniu – podkreślił Radosław Brzóska.

Pierwsi ferie mają rozpocząć uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl