fot. pixabay.com

Min. P. Nowak dla „Pulsu Biznesu”: Fit for 55 zabije przemysł

Tempo marszu ku neutralności klimatycznej powinny narzucać najsłabsze, a nie najbardziej zaawansowane gospodarki UE. Unijna nadgorliwość, bez oglądania się na Chiny i USA, przyniesie więcej szkody niż pożytku – powiedział w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Piotr Nowak, minister rozwoju i technologii.

Minister Piotr Nowak był pytany m.in. o to, czy resort rozwoju pomaga przedsiębiorcom w zrozumieniu Polskiego Ładu. Szef ministerstwa rozwoju i technologii podkreślił, że cały czas działa infolinia, a zdecydowana większość pytań, bo ok. 90 proc., dotyczy kwestii nadzorowanych przez Ministerstwo Finansów, czyli podatków.

„Założenia programu są dobre, natomiast przy implementacji popełniono kilka błędów. Osoby, które przygotowywały rozwiązania dla tak szerokiego spektrum gospodarczego, nie miały łatwego zadania. Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi, a to jest największa reforma od 30 lat. Tempo prac było szybkie, była presja, żeby projekt podpisać do końca listopada, by zmiany podatkowe weszły w życie od początku tego roku. Polski Ład to uszczerbek dla budżetu rzędu kilkunastu miliardów złotych, co jest najlepszym dowodem, że część osób na nim zyskuje. Była wola polityczna, by te kilkanaście miliardów jak najszybciej wpuścić do gospodarki. Podjęto ryzyko. Premier przeprosił, naprawiamy błędy” – powiedział min. Piotr Nowak.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl