fot. pixabay.com

MRiT: Między innymi wzrost cen energii tematem rozmów min. Piotra Nowaka w Paryżu

Sprawiedliwa transformacja energetyczna, wzrost cen energii, konkurencyjność europejskiego przemysłu – to główne tematy rozmów ministra rozwoju i technologii, Piotra Nowaka, z jego francuskimi odpowiednikami Bruno Le Mairem i Agnes Pannier-Runacher – przekazał resort.

Szef resortu rozwoju i technologii, Piotr Nowak, spotyka się stycznia w Paryżu z francuskim ministrem gospodarki, finansów i odbudowy Francji, Bruno Le Mairem, oraz z minister ds. przemysłu, Agnes Pannier-Runacher.

„Sprawiedliwa transformacja energetyczna, unijna taksonomia, wzrost cen energii oraz konkurencyjność europejskiego przemysłu to główne tematy rozmów Piotra Nowaka, ministra rozwoju i technologii z jego francuskimi odpowiednikami” – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Resort zwrócił uwagę, że spotkanie ministrów odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy Polski i Francji odbędzie się w pierwszym miesiącu francuskiej prezydencji w Radzie UE, której priorytetami są m.in. budowa autonomii strategicznej Europy, reindustrializacja i zielona transformacja.

Dodano, że szef MRiT spotka się też z francuskimi inwestorami zrzeszonymi we francuskiej federacji pracodawców MEDEF oraz z jej prezesem Geoffroy’em Roux de Bezieux i przedstawicielami polskiego biznesu działającymi we Francji.

Z danych resortu wynika, że Francja jest trzecim partnerem handlowym pod względem polskiego eksportu, zaraz po Niemczech i Czechach. W 2021 r. odnotowaliśmy dynamiczne ożywienie obrotów towarowych z Francją. Po 11 miesiącach 2021 r. polski eksport do Francji wzrósł aż o 21 proc., do blisko 15 mld euro i o tyle samo import (plus 21 proc.), do 8,7 mld euro.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl